ULUS PAZARI YENİLENDİ

Yaklaşık 10 yıldan bu yana Edirne’de her hafta Cuma günleri kurulan Ulus pazarı, yapılan yenileme çalışmalarının ardından daha farklı bir görünüme kavuştu.

12/1/2014

Yaklaşık 10 yıldan bu yana Edirne’de her hafta Cuma günleri kurulan Ulus pazarı, yapılan yenileme çalışmalarının ardından daha farklı bir görünüme kavuştu. Pazarın açık alanları tamamen kapatılırken, uzun yıllar hizmet verebilecek konuma getirildi. Geçtiğimiz yaz sonunda başlayan tatidalat çalışmaları tamamlandı. Pazar alanı yenileme çalışmalarıyla birlikte sosyal tesise de kavuştu. Yönetim odası ve toplantı salonunun yanı sıra deneme kabinleri ve bebek bakım adası da bulunuyor.

 

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, 2004 yılının aralık ayında hizmet vermeye başlayan ulus pazarının yapılan tadilatla yenilendiğini belirterek, Edirne’ye ve bölge halkına yakışır bir hale getirildiğini söyledi.

 

Aradan geçen 10 yıl içinde pazarın tüm malzemelerinin yıprandığını ve kullanılamayacak duruma geldiğini belirten Reisoğlu, Edirne Belediyesi ve Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi'nin ortak çalışmasıyla pazarda yenileme çalışması yapıldığını ifade etti…

Pazardan alış veriş yapan vatandaşlar da, yapılan yenileme çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, “Bugün hava yağışlı. Pazara şemsiyemizle gelirdik ama gerek kalmadı. Artık yağışlı havalarda pazarda rahatlıkla dolaşabiliyoruz” dediler.

 
 
 

 
GÜNCEL HABERLER